top of page

RECENZJA KSIĄŻKI "PIERWSZE ŚWIATŁO" EMMA CHAPMAN WYDAWNICTWO MUZA EGZEMPLARZ RECENZYJNY

  • zaczytanaewelka
  • 12 lip 2021
  • 1 minut(y) czytania


"Pierwsze światło" bez wątpienia jest wynikiem pracy autorki i ogromnej pasji.

Emma Chapman jest pracownikiem naukowym Towarzystwa Królewskiego i członkiem Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego. Jest również komentatorem w kwestiach astrofizycznych, współpracuje z "The Guardian" oraz BBC.


Autorka w bardzo prosty i zrozumiały sposób opowiada o kosmosie i wielu niezwykle ciekawych zjawiskach.

Dowiadujemy się jak powstał Wszechświat, informacje ciał niebieskich, czarnej dziury i wielu innych istotnych zagadnieniach.


Któż z nas nie lubi obserwować gwiazd, prawda?

Nie zawsze jednak były one we Wszechświecie, dowiadujemy się o narodzinach pierwszych gwiazd. O tym co było wcześniej, czytałam z ogromnym zaskoczeniem. Pochłaniając tą fascynującą opowieść możemy bez ograniczeń używać naszej wyobraźni. Prosty, przystępny język, doświadczenia autorki, przeżycia sprawiają, że łatwo i przyjemnie pochłania się każdy rozdział.


Dla poparcia tez znajdziemy przeróżne schematy, rysunki i piękne ilustracje.

Dla ciekawskich i głodnych informacji w szeroko pojętym znaczeniu i pasjonatów gorąco polecam.




 
 
 

Comentários


Post: Blog2_Post

Subscribe Form

Thanks for submitting!

©2019 by Zaczytana Ewelka. Proudly created with Wix.com

bottom of page