• zaczytanaewelka

RECENZJA PATRONACKA "EKOLISKI" MAREK MARCINOWSKI WYDAWNICTWO ANATTAKochani serdecznie zapraszam na podróż

po Układzie Słonecznym wraz z bohaterami "Ekolisków" autorstwa Marka Marcinowskiego. Wspólnie wyruszymy w niezwykle fascynującą

i odkrywczą wyprawę.


Zuzia i Wojtuś śnią o przesympatycznych liskach Miłce i Miłku, które odkrywają przed nami ciekawostki i informacje na wiele ciekawych tematów.

Cierpliwie odpowiadają na pytania, odwiedzają planety Układu Słonecznego i uświadamiają jak ważna jest dbałość o naszą planetę - Ziemię.


"To tylko małe kroki, ale małe kroki wielu ludzi potrafią zdziałać cuda. Kiedy miliardy mieszkańców zadbają o Ziemię, ona wynagrodzi nam ten wysiłek swoim pięknem. Każdy na tym skorzysta. Możemy mieć jeziora z mnóstwem ryb i krystalicznie czystą wodą. Lasy bez śmieci z bogactwem dzikiej zwierzyny. Świeże powietrze i wszechobecny świergot ptaków.

Warto walczyć o naszą planetę, by żyć w przyjaznym miejscu i by pozostało one przyjazne także dla przyszłych pokoleń."


Gratuluję autorowi umiejętności przekazania wielu zagadnień w tak niezwykle ciekawej formie, która z całą pewnością zainteresuje młodych czytelników.

Idealna pozycja do czytania wspólnie z dzieckiem.

Na końcu bajki znajdziemy ekozadania, które możemy wspólnie wykonać z pociechami.

Przepiękna oprawa, zachwycające ilustracje wykonane przez Martynę Nejman cieszą oko.


To już kolejna pozycja edukacyjna pióra Marka, poprzednia "Kosmoliski" spotkała się również z ogromnym uznaniem. Ja już czekam na kolejną edukacyjną książeczkę, bo wiem, ze taka się już tworzy.

Opowieść z ogromnym przesłaniem i wartością.

Gorąco polecam.
48 wyświetleń1 komentarz